اضافه کردن نرم افزار به منوی راست کلیک

شاید شما از آن دسته کاربرانی باشید که به یک برنامه به صورت مکرر احتیاج داشته باشید و دوست دارید به سرعت به این برنامه دسترسی پیدا کنید . یک راهی که وجود دارد این است که شما این برنامه را به منوی راست کلیک خود انتقال دهید . با خود میپرسید این کار چگونه صورت میگیرد ؟ بنده امروز نحوه انجام این کار را به شما آموزش خواهم داد .برای این کار نیاز به تغیر ریجستری داریم پس ابتدا توصیه میشود که از ریجستری خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
برای پشتیبان گرفتن از اطلاعات رجیستریمی توانید از این آموزش ” از طریق ویندوز ۷ از رجیستری پشتیبان تهیه کنید ” استفاده کنید .

۱. برای انجام این کار ابتدا منوی استارت خود را باز کنید و در کادر جستجوی آن عبارت regedit را تایپ کنید سپس بر روی گزینه نمایش داده شده کلیک کنید.

اضافه کردن یک نرم افزار به منوی راست کلیک 1

 

 

 

۲. پس از انجام این کار وارد محیط ریجستری میشود . پس از ورود به محیط ریجستری از کادر سمت چپ آدرس زیر را دنبال کنید.

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell

 

اضافه کردن یک نرم افزار به منوی راست کلیک 2

 

۳. در این مرحله باید یک کلید رجیستری جدید ایجاد کنید که در زیر پوشه shell قرار داشته باشد. توجه داشته باشید که نام این کلید همان نامی است که در منوی راست کلیک شما نمایش داده میشود پس بهتر است نام برنامه مورد نظر را وارد کنید .برای ایجاد این کلید بر روی پوشه shell راست کلیک کنید و از زیر گزینه های new گزینه ی key را انتخاب کنید.

 

اضافه کردن یک نرم افزار به منوی راست کلیک 3

 

۴. سپس برای شما پوشه ی جدیدی ایجاد میشود . نام این پوشه را متناسب با نرم افزاری که قصد دارید انتخاب کنید بگذارید. به عنوان مثال در تصویر زیر نامword گذاشته شده است .

اضافه کردن یک نرم افزار به منوی راست کلیک 4

 

۵. حالا باید یک کلید فرمان ایجاد کنید تا دستورات اجرایی در آن قرار بگیرد . مانند بالا بر روی پوشه ای که ایجاد کرده اید راست کلیک کنید و گزینه ی key را انتخاب کنید و اسم پوشه ایجاد شده را command بگذارید .

اضافه کردن یک نرم افزار به منوی راست کلیک 5

 

۶. برای اتمام کار شما به محل دقیق نرم افزار نیاز دارید .  پس از این که یه محل دقیق برنامه مراجعه کردید کلید shift خود را نگه دارید و بر روی برنامه مورد نظر راست کلیک کنید. سپس از گزینه های نمایش داده شده گزینه ی Copy as path را انتخاب کنید.

اضافه کردن یک نرم افزار به منوی راست کلیک 6

 

۷. سپس بر روی فایل محتویات فایل commamd که در کادر سمت راست وجود دارد  دوبار کلیک کنید  و ازکادر باز شده بر روی عبارت Default دوبار کلیک کنید تا بتوانید مقدار آن را تغیر دهید . سپس مسیر فایل اجرایی را بر روی آن paste کنید.

اضافه کردن یک نرم افزار به منوی راست کلیک 7

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  اضافه کردن نرم افزار به منوی راست کلیک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.