درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم اجمعین

یا ابا صالح المهدی ادرکنا

 مجموعه واجب فراموش شده معتقد است پتانسیل­های بسیاری در جامعه ما وجود دارد که با یک برنامه ریزی کارشناسانه می­شود تمامی آنها را در راستای ترویج معارف دین مبین اسلام به کار گرفت.

لذا می گوید به جای اینکه بیاییم توان محدود مبلغین فعلی و ابزارهای تبلیغی را به صورت مستقیم در مسیر ترویج معروفها و رفع منکرهای جامعه قرار دهیم باید کاری کنیم که از ظرفیت بالا و بی نظیر سائر متدیین و نیروهای بالقوه، اعم از نخبگان و سائر اقشار جامعه به بهترین وجه ممکن استفاده شود؛که اگر ان شاء الله تعالی چنین کاری صورت پذیرد توان مبلغین و ابزارهای تبلیغی موجود چندین برابر شده بلکه غیر قابل مقایسه با ظرفیت موجود خواهد شد.

به تعبیر دیگر به جای اینکه به صورت مستقیم بیاییم موضوعی را در جامعه ترویج کنیم باید ابزار تبلیغ آن موضوع را در اختیار متدینین جامعه قرار دهیم تا آنها هر یک مبلغ آن موضوع باشند.

لذا مجموعه واجب فراموش شده برای شکوفا نمودن ظرفیت متدینین و نیروهای بالقوه جامعه و ایجاد انگیزه کافی جهت جلب همکاری آنان در به پاداشتن واجبات الهی و رفع منکرات قدم در راه ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر گذاشته است؛ زیرا همانطور که در بیانات اهل بیت علیهم السلام آمده است اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اقامه شود تمام واجبات الهی پایدار و استوار خواهند شد.

امام حسین علیه السلام:

فَبَدَأَ اللَّهُ بِالْأَمْرِ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْیِ عَنِ الْمُنْکَرِ فَرِیضَهً مِنْهُ لِعِلْمِهِ بِأَنَّهَا إِذَا أُدِّیَتْ وَ أُقِیمَتْ اسْتَقَامَتِ الْفَرَائِضُ کُلُّهَا هَیِّنُهَا وَ صَعْبُهَا.

خداوند به «امر به معروف» و «نهى از منکر» بعنوان فریضه‏اى از جانب خود سخن آغاز فرمود، به خاطر اینکه او بر این مطلب واقف بود که اگر حقّ این دو مطلب ادا شده و تحقّق پذیرد و برپا ماند، تمامى واجبات چه آسان و چه مشکلش پایدار و استوار مى‏گردد.

بحارالأنوار ج : ۹۷ ص : ۷۹ ح۳۷

جهت آشنایی بیشتر در مورد مجموعه واجب فراموش شده می توانید فایل اهداف و برنامه ها را دانلود و استفاده نمایید.

دانلود فایل اهداف و برنامه ها