مخالفت سازمان عفو بین الملل با اعدام قاتل شهید خلیلی

به گزارش خبرنگار واجب فراموش شده، سازمان عفو بین الملل، سازمانی غیر دولتی می‌باشد که با داشتن بیش از ۳ میلیون عضو در زمینه حمایت از حقوق بشر فعالیت می‌کند. هدف گذاری این بنیاد غیر دولتی اینست که بتواند با تحقیق و فعالیت در زمینه حقوق بشر از پایمال شدن حقوق انسانها در سطح دنیا جلوگیری کرده و در نهایت خواستار برقراری عدالت در مورد افرادی که حقوق ایشان به هر نحوی پایمال گردیده می‌باشد.

logo-amnesty-international-200x150

عفو بین‌الملل در سال ۱۹۶۱ و با تاثیرپذیری مستفیم از مقاله زندانیان فراموش شده که در مجله آبزرور توسط پیتر بننسون نوشته شد در لندن تأسیس گردید. این ارگان سعی دارد تا با متوجه کردن افراد به مسائل حقوق بشر و استانداردهای جهانی تا حد ممکن فشار را بر دولت‌هایی که اجازه سواستفاده در کشور خود را می‌دهند افزایش دهد. این ارگان دارنده جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۷۷ جهت مبارزه با شکنجه در دنیا و همچنین دارنده جایزه سازمان ملل متحد در زمینه حقوق بشر می‌باشد. این ارگان طولانی ترین پشتوانه تاریخی را در زمنیه حمایت از حقوق بشر در دنیا داراست و بسیاری بر این باورند که این ارگان بوده است که استانداردهای لازم را برای جریان حقوق بشر بوجود آورده است.

اکنون که حکم قصاص نفس قاتل شهید خلیلی توسط دیوان عالی کشور تایید شده است این سازمان به تکاپو افتاده است تا کاری انجام دهد و به اصطلاح وظیفه خود را انجام دهد و خواستار عفو این قاتل شده است که در اینجا می توانید این خبر را بخوانید.

سازمان عفو بین الملل در این بیانیه ادعا کرده است هیچ ادله ای وجود ندارد که ثابت کند اتفاق سال ۹۰، که ضربت خوردن شهید خلیلی بوده است، باعث شهادت این شهید، که در ابتدای سال ۹۳ به وقوع پیوسته است، شده است و احسان شاه قاسمی، ضارب و قاتل شهید خلیلی، دادگاه ناجوانمردانه ای داشته است.

حال واقعا باید پرسید این سازمان بر چه اساسی اینگونه بیانیه صادر می کند و چه دلایلی برای خود دارد؟ آیا این کار را برای فشار آوردن بر خانواده شهید می کند؟ آیا می خواهد به اجبار و فشار قوه قضائیه کشور را مجبور به عوض کردن رأی کند؟ و یا خانواده شهید خلیلی را مجبور به بخشش و عفو قاتل فرزند خود؟ اگر کمی به پیشینه این سازمان دقت کنیم خواهیم فهمید که این کارها برای مخالفت با نظام و امر به معروف و نهی از منکر واحیای این فریضه فراموش شده است تا به هر نحوی می توانند مقابل کشور و قوانین اسلام بایستند.

امر به معروف و نهی از منکر در واجب فراموش شده

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  مخالفت سازمان عفو بین الملل با اعدام قاتل شهید خلیلی

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. حامی نهی از منکر

    اعدام قاتل شهید خلیلی یک قصاص معمولی نیست که بخواهند عفوش کنند قصاص اون نامرد باعث میشه اندکی از فسادهای جامعه کاسته بشه نه اینکه بخواهند به خاطر مسایل شخصی و احساسی اعدامش کنند… علی عزیز ما فقط داشت فریضه ی واجب الهی رو ادا میکرد که این اتفاقات افتاد ما همه یی جوانان این سرزمین قصاص قاتلش خواستاریم
    یاعلی

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.