همایش روش های کاربردی امر به معروف در اصفهان

به گزارش خبرنگار واجب فراموش شده، روح الله عباسیان، دبیر جامعه فرهنگی عبادالرحمن بصیر، اظهار داشت: دومین همایش علمی روش‌های کاربردی امر به معروف و نهی از منکر در راستای نهادینه کردن این مهم در چهار نشست طی سه روز در شهرهای مختلف استان اصفهان توسط جامعه عبادالرحمن بصیر، دانشگاه پیام نور واحد گز، مدرسه علمیه امام صادق(ع) اصفهان و کانون فرهنگی ندای ایمان برگزار می‌شود.

عباسیان عنوان کرد: ارائه راهکارها برای گسترش و اجرایی کردن این دو فریضه، تلاش در راستای نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی منکر، همراه سازی بیشتر نخبگان با موضوع مربوطه، انجام کارهای علمی در حوزه این دو فریضه، هم اندیشی و هم گرایی تشکل‌های مردمی و هم افزایی بیشتر فعالان در حوزه امر به معروف و نهی از منکر از جمله محورهای این همایش است.

IMAGE635670436182324008

نخستین نشست همایش روز چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۸ تا ۱۸ در تالار دکتر شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار و در آن پیام مراجع عظام، آیت الله جوادی آملی و علوی گرگانی قرائت می‌شود که حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد قائم‌مقامی از اساتید حوزه و دانشگاه، محمد صادق کوشکی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، حجج اسلام راعی و خطاط از پژوهشگران حوزه و دانشگاه و جمعی از اساتید و محققان سراسر کشور در این نشست به ایراد سخن خواهند پرداخت.

دومین نشست همایش روش‌های کاربردی امر به معروف و نهی از منکر شامگاه چهارشنبه، با سخنرانی جمعی از محققان حوزوی و دانشگاهی، پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) شهرستان گرگاب اصفهان برگزار می‌شود.

سومین نشست روز پنج‌شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ در آستان مقدس اسحاق بن موسی بن جعفر در شهرستان خوراسگان اصفهان برگزار می‌شود.

آخرین نشست و اختتامیه این همایش با سخنرانی حجت‌الاسلام دانشمند و جمعی از مسئولان فرهنگی و صاحب نظران از ساعت ۱۷:۳۰ در تکیه دوازده امام شهرستان گز اصفهان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: بیش از ۸۰ مقاله به همایش یاد شده ارسال شده است و برگزاری نشست‌های هم اندیشی و گفتمانی با حضور فعالان امر به معروف و نهی از منکر کشوری از بخش‌های جانبی این همایش است.

دبیر جامعه فرهنگی عبادالرحمن بصیر در پایان از محققان و پژوهشگران و فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر کشور دعوت به عمل آورد تا در این همایش حضور یابند.

امر به معروف و نهی از منکر در واجب فراموش شده

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  همایش روش های کاربردی امر به معروف در اصفهان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.