امر به معروف آیت الله مکارم شیرازی خطاب به آقای روحانی

139301080953153882425953

به گزارش خبرنگار واجب فراموش شده به نقل از خبرگزاری تسنیم آیت‌ الله مکارم‌ شیرازی امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با انتقاد از سخنان رئیس جمهور محترم درباره وظایف نیروی انتظامی بیان کردند: اخیراً یکى از مسئولان محترم خطاب به نیروى انتظامى سخنى گفتند که به هیچ وجه مناسب نبود، گفته بودند وظیفه نیروى انتظامى اجراى قانون است نه اجراى اسلام.

آیت الله مکارم با اشاره به ابعاد منفی اینگونه سخنان فرمودند: این سخن از سه جهت اثر منفى داشت: نخست این‌ که معلوم مى‌ شود قوانین ما چیزى غیر از قوانین اسلامى است در حالى که همه بر گرفته از اسلام است و همه افراد اعم از پلیس و غیر پلیس موظف به اجراى قوانین اسلام هستند، حتى وظیفه امر به معروف و نهى از منکر بنا به تصریح قرآن مجید و اجماع مسلمین وظیفه همگان است.

ایشان در تشریح دومین اثر منفی این سخنان ادامه دادند: دیگر این‌ که این‌ گونه سخنان روحیه نیروى انتظامى را تضعیف مى‌کند و زحماتى را که براى تهذیب اخلاق و مبارزه با منکرات متحمل شده اند، نادیده مى‌گیرد و آن‌ ها را در اجراى قوانین اسلامى سست مى‌سازد.

آیت الله مکارم در ادامه به بیان سومین اثر منفی این سخنان پرداختند و اشاره کردند: از همه مهم‌ تر چراغ سبزى است که به افراد آلوده به انواع مفاسد اخلاقى و مجالس کثیف و مانند آن داده مى‌شود که از این به بعد آزاد هستید و پلیس کارى به شما ندارد، آن‌ها بدون این سخنان طوفان مى‌ کنند واى اگر چراغ سبزى هم به آن‌ ها نشان داده شود.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه فرمودند: امیدواریم نصیحت دوستانه ما را بپذیرند و به بعد این چنین سخنانى را تکرار نکنند، باید افراد به سخنان رهبر انقلاب که اخیراً خطاب به نیروى انتظامى فرمودند گوش فرا دهند، همانطور که ایشان تأکید کردند حفظ آرامش‌ هاى روحى و اخلاقى جامعه مهم‌ تر از آرامش جسمانى آن‌ ها است.

امر به معروف و نهی از منکر در واجب فراموش شده

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  امر به معروف آیت الله مکارم شیرازی خطاب به آقای روحانی

منبع نوشته:tasnimnews.com

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *