حمایت ناخواسته ۱۲ میلیون ایرانی از اسرائیل+فیلم

DEN HAAG - App-iconen van WhatsApp, Facebook en Telegram Messenger op een mobiele telefoon. Nadat Facebook bekend maakte WhatsApp te hebben overgenomen, zijn bezorgde gebruikers van de applicatie massaal op zoek naar een alternatief. Telegram Messenger is één van de vele gratis alternatieven die momenteel sterk aan populariteit wint. ANP XTRA LEX VAN LIESHOUT

به گزارش خبرنگار واجب فراموش شده، انتظاری، دبیر شورای عالی فضای مجازی، اعلام کرد: حدود ۱۲ میلیون کاربر ایرانی از جمله برخی از مسئولین و تصمیم گیران، در حالی عضو وایبر هستند که سرورهای این شبکه اجتماعی در اسرائیل می باشد.

indexghjh

بر اساس تحقیقات خبرنگار فضای مجازی واجب فراموش شده، برنامه وایبر توسط ۴ همکار اسرائیلی تأسیس شد: تلمن مارکو، ایگور مگزینیک، سانی مارولی و اوفر اسمچا. تلمن مارکو مدیر عامل شرکت است، که چهار سال در ارتش اسرائیل مشغول به کار بوده‌ است و از دانشگاه تل‌آویو فارغ‌التحصیل شده‌است.

برنامه واتس اپ، توسط شرکت سهامی واتس‌اپ ساخته شده است. مؤسس شرکت و سازنده این برنامه جن کوم است. واتس اپ در سال ۲۰۱۳ در سراسر جهان ۴۵۰ میلیون کاربر داشته که حداقل ماهی یکبار آنلاین بوده‌اند و سپس در تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۱۴ شرکت فیسبوک اعلام کرد که واتس اپ را به قیمت ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرده است که از این مبلغ ۴ میلیارد دلار به صورت نقدی و ۱۵ میلیارد دلار به شکل سهام فیسبوک به مالکان آن پرداخت شده است.

images

برنامه اینستاگرام بوسیله کوین سیستروم و مایک کریگر خلق و در اکتبر ۲۰۱۰ راه اندازی شد. سرویس به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تا آوریل ۲۰۱۲ و ۳۰۰ میلیون کاربر تا دسامبر ۲۰۱۴ رسید. فیسبوک در آوریل ۲۰۱۲، اینستاگرم را به مبلغ یک میلیارد دلار (بصورت نقد و سهام) خریداری کرد و در سال بعد اینستاگرام ۲۳٪ رشد کرد در حالی که فیسبوک بعنوان کمپانی مادر تنها ۳٪ رشد را تجربه کرد.

بنا به اظهار مسؤلان قضایی جمهوری اسلامی ایران فیسبوک بهترین ابزار گسترش صلح به شیوه صهیونیستی است و رویدادهای اجتماعی خاورمیانه با کمک فیسبوک به دلخواه  صهیونیست ها پیش رفته است، لذا از همه نخبگان و کارشناسانی که در این زمینه فعالیت پژوهشی داشته‌اند دعوت کردند تا مردم را با خطرات و تهدیدات فیسبوک و سایر شبکه‌های اجتماعی خارجی آشنا کنند.

eaca40b90cf606df1d33a5

با توجه به مطالب فوق الذکر و تأثیر عضویت در شبکه های مذکور در تقویت دشمنان اسلام از جمله اسرائیل و آمریکا،استفتائی از دفتر مقام معظم رهبری صورت گرفته که در ذیل به آن اشاره می گردد:

سؤال:

مدتی قبل، نرم افزار واتس اپ، توسط یک صهیونیست به نام زاکربرگ به مبلغ ۱۹ میلیارد دلار خریداری شد. زاکربرگ، همان مالک فیسبوک است و خود را یک آتئیست(بی خدا) می داند و توسط روزنامه ی صهیونیستی اورشلیم پست، تأثیرگذارترین صهیونیست جهان معرفی شده و به سرعت در حال تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد جهان است. اصلی ترین راه کسب ثروت واتس اپ، افزایش تعداد اعضا و در نتیجه افزایش ارزش سهام و اعتبار بانکی آن است و در عین حال، اطلاعات اعضا مستقیما در اختیار دشمن درجه یک انقلاب قرار می گیرد و این اطلاعات هرچند ساده، توسط موتورهای تحلیلگر آمریکا و رژیم صهیونیستی تحلیل و ضمن فروش اطلاعات، از آن ها در تصمیم گیری علیه انقلاب، بهره گیری می شود.

با توجه به موارد فوق که اسناد آن به صورت گسترده منتشر شده، لطفا نظر مبارک خود را، در مورد استفاده از اینگونه نرم افزارها در راه ضربه زدن به دشمن و تبلیغ شیعه، بیان فرمایید.

پاسخ:

به طور کلی استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مانند آن اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود و یا خلاف قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی باشد جایز نیست و تشخیص موضوع برعهده مکلف است.

لینک پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری:

http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=istifta&mode=p

کد پیگیری سوال شرعی: ۹۱۹a64661164e5ca

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  حمایت ناخواسته ۱۲ میلیون ایرانی از اسرائیل+فیلم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.